Hnutí za práva zvířat!!!

15. května 2009 v 19:52 |  Příroda & zvířata
U nás se za práva zvířat angažují např.organizace Svoboda zvířat(www.svobodazvirat.cz) ,Ochránci hospodářských zvířat(www.ohz.cz), Společnost pro zvířata(www.spolecnostprozvirata.cz) nebo Different Life(www.differentlife.cz).S propagací vegetariánství souvisí např.i kampaň proti prodeji vánočních kaprů.Aktivisté ze Svobody zvířat se snaží společnou kampaní s polskými kolegy(www.krvavevanoce.cz) poukázat na utrpení každoročně působené asi dvěma milionům kaprů.
dál...

TRANSPORTY ZVÍŘAT:Zvířat při nich prožívají strach, v zimě jsou vystavena mrazu, v létě vysoké teplotě, nedostávají dostatek krmiva ani vody.Objevují se dva základní typy reakcí:"ztráta na váze" a "cestovní horečka".Transporty se týkají snad všech tvz. hospodářských zvířat- teat, krav, prasat, ovcí, drůbeže atd. Cesta na smrt:Svoboda zvířat upozorňuje na transporty živých koní z Polska do Itálie prostřednicvím kampaně Cesta na smrt.Z koňmi zacházi strašně.Mučí je.

Každým rokem je z Polska vyvezeno asi 30 000 koní do Itálie na jatka. Ti jezdí hladoví, žízniví a vyděšení až pět dní. Jejich cesta představuje jeden z nejkrutějších a nejméně kontrolovaných způsobů transportu zvířat. www.svobodazvirat.cz/.../petice/polskapetice.htm

TESTOVÁNÍ NA ZVÍŘATECH:Pokusy na zvířatech(tvz.vivisekce).Testování zvířat se dělá za živa.Zvířata nejsou uspané a oni je řežou za živa.

Takže proč my zvířatům ubližujeme?Oni nám nic nedělají...a my jim děláme mnoho potíží...VĚTŠINA LIDÍ NA TOMTO SVĚTĚ JSOU BESTIE!!!
O propojenosti hnutí za práva zvířat a vegetariánského hnutí svědčí např. první bod mezi radami Svobody zvířat, jak bojovat proti vivisekci(chirurgické zákroky bez umrtvení) zní:"Předně se snažte zůstat zdraví-skrze plonohodnotnou vegtariánskou výživu, vyvarování se alkoholu, cigaretám a stresu spolu s pěstováním sportu...", protože zdravý člověk nebude užívat žádné léky včetně těch, které jsou testované na zvířatech.

OBLEČENÍ BÝVÁ TAKÉ SPOJENO S UTRPENÍM ZVÍŘAT.JEDNÁ SE O RŮZNÉ VÝROBKY Z KŮŽE (BOTY, OPASKY, TAŠKY), ALE I KOŽEŠINY.O RAZANTNÍM ODMÍTÁNÍ KOŽEŠINOVÉ MÓDY SVĚDČÍ NAPŘ.NÁZEV ČLÁNKU"KOŽICH JE VRAŽDA."SVOBODA ZVÍŘAT VEDE KAMPAŇ "PROTI SRSTI," JEJÍMŽ CÍLEM JE "UKONČENÍ NEBO OMEZENÍ ČINNOSTI KOŽEŠINOVÝCH FAREM."
VLNA:Ovce jsou při stříhání brutálně hozeny na zem a v rekordním čase ostříhány.Jejich poškození jsou na denním pořádku.Nahá těla jsou bez možnosti ochrany vydána napospas extrémním teplotám, dokud vlna znovu nenaroste.PEŘÍ:Škubání peří způsobuje husám zranění a ponechává je bez tepelné ochrany stejně jako ovce.Husy jsou po 4-5 cyklech škubání zabity na jatkách.
HEDVÁBÍ:Hedvábí je vlákno tkané housenkami bource morušového, které se při jeho výrobě vaří živé.

Prosím všechni lidišky, kteří mají blog ať si to skopčí a dají si tento článek na blog... Děkuju moc...
Ps: Tento článek byl zkopírován z www.nelien.blog.cz ale klizně si ho zkopírujte taky!!!! Je důležité vědět o týrání zvířat a chránit je před tímto nelidským chováním!!!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama