Jak jsme chodily na mikuláše :-D

17. prosince 2009 v 16:59 |  Zážitky a jiné kravinky
Možná už je trošku pozdě, ale tohle je fakt docela hezký zážitek z mikuláše :-) Dnes sou prostě děti víc chytřejší a nebojácnější! No ale teenageři vychytralejší 8-)


Takže na den, kdy chodíme na mikuláše bylo všechno hektické. Nejprve sme nemohli sehnat mikuláše ale pak ho dělal kámoščin bratránek. No mikuláš byl sice vyřešený, ale co kostými?! Nebudete tomu možná věřit, ale anděl chodil v svatebních šatech ještě po mojí mamce! :-D Čerti a mikuláš měli bohudík kostými vyřešené předem, i když mikuláš měl díru na zadku (kecám, na koleni :-D) a páč si ten volek nevzal žádný svetr, jenom bundu (a mikuláš přece nemůže chodit v bundě!) tak si pak vzal bílý svetr od kámoščiné babky :-D:-D:-D To byste museli vidět jak v tom vypadal. Když si ho dal, válela sem se smíchy po zemi a z koutků očí mi vytryskly slzy jak sem se smála!!! No a kámoščina babička se jen nechápavě dívala :-D No ale nakonec sem mu půjčila radši 2 moje mikiny. Vypadal jak... Ehmr... Teplej... 8-)
No a když už sme se konečně všichni vymotali, chodili sme jenom tak bezcílně po ulici, protože nás nenapadalo, ke komu zajdem 8-D no ale nakonec sme si na pár děcek vzpoměli.
Zašli sme k pár známým, mezi nimi i k jendomu druháčkovi, kterého občas chodím hlídat. Měla sem obavy, že mě pozná. Vůbec mě nepoznal, ale představte si, že když sem odcházela a domlouvala se s jeho mamkou ještě na něčem, tak sem řekla "tak jo", no a on mě podle toho mého tak jo poznal. Bohudík, už sem byla pryč, když na to došel. Dnešní děti sou čímdál tím víc chytřejší! :-)
Taky sme chodily po náměstí a odchytávali si rodiče s dětmi. Byli sme 2 čertice, 1 anděl a mikuláš. No a já, jakožto nejobávanější čertice široko daleko sem všechny děti už jen svým děsivým vzhledem, řinčením řetazu a věčným hudrováním spolehlivě vylekala (já vím, je to trocho škodolibé 8-) ). Většina dětí mělo dost na krajíčku a kamarádka Andílka mě zaháněla z dosahu, i když někteří rodiče už dopředu říkaly nestrašit a já se musela držet skrátka.
Obešli sme nakonec docela dost dětí, a ještě sme se stavily ke kámoščiné babičce a výborně sme se najedli :-) (umí perfektní chlebíčky, v životě sem lepší nejedla). No a když sme šli z města domů, potkali sme rodiče s 2 chlapci. Jedem byl starší a druhý tak o 2 roky mladší. Ten starší nám řekl básničku, ale tem mladší se jen hihňal, když sem hudrovala a snažila se ho zastrašit. Jeho maminka nám jen řekla, že toho mladšího navystrašíme. A já na to: "Tak nevystrašíme jo?!" a vzala sem pytel a dala mu ho na hlavu. To byste ho museli vidět. V tu ránu začal utíkat a já ho honila. Instinktivně se schoval za mámu a držel jí nohy. Všichni sme se začaly hrozně smát, jenom on chudák nezadržitelně plakal. Provinile sem se podívala na jeho matku, ale ta řekla, že je to dobrý. Zřejmně zlobil synáček 8-D
Ale to není ještě všechno! Když už sme byli na kraji města po kamarádce čertici někdo hodil vejce! A tat tak se málem trefil! Kamarádka zakřičela ježišmarja a pak se rozhlídla po činžácích. Taky sme se dívali, ale nikoho sme neviděli. Nakonec sme se se v klidu vrátily k nám domů, schovali sme kostýmy a rozešli se. Tenhle den byl prostě skvělý!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chodil/a jsi letos na mikuláše???

Ano, byl/a jsem Mikuláš 0% (0)
Ano, byl/a jsem anděl 23.1% (3)
Ano, byl/a jsem čert 23.1% (3)
Ne nechodil/a jsem 53.8% (7)

Komentáře

1 Tomisus Tomisus | Web | 17. prosince 2009 v 17:45 | Reagovat

Zajímý zážitek.. Já jsem měl možnost chodit za někoho s někým ale nějak se mi nechtělo.. Ale příští rok půjdu asi určo.. To mě teda dostalo s tím pytlem.. Fakt to musel bejt supr zážitek.. xD

2 Kitty Kitty | Web | 17. prosince 2009 v 23:00 | Reagovat

jj ja jsem chodila 2x ale uz se mi nece :) byla jsem certice a mela jsem pytel s napisem Peklo a rok, a z neho trcely nozicky s botama :D :D

3 Rika Rika | 18. prosince 2009 v 15:03 | Reagovat

Chodili sme na Mikuláša, ale hrali sme Mrázika a ja som bola čert:D

4 Ascaria Ascaria | Web | 21. prosince 2009 v 14:53 | Reagovat

Tož to si umím živě představit Delthrien...:))))
To musel ten mikuláš vypadat fakt dost dobře:)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama