Kapitola 3. - Klíč k přátelství (část 2.)

28. července 2011 v 13:09 |  Kristýnin SUPERTAJNEJ deník
Ahoj Moji milí zlatí :-)
Jak už jsem vám slibovala, je tu další pokračování (tentokrát jen krátké) Kristýny a jejího SUPERTAJNÉHO deníku! Je to už pěkně dlouhá doba, co se tu objevilo nějaké to pokračování, tak snad se vám to bude alespoň trošičku líbit (minimálně tobě Sai). Ano, to Sai mě přesvědčil, ať oživím tento blog (poslední dobou již značně zanesený plísní :-D). Takže tahle část Sai, je jen pro tebe... Enjoy it! :-)18. září (Pátek)
Dneska to ve škole ubíhalo opravdu pomalu. Pocit, že učitelům vychází z úst jen nesmyslné žvatlaní mě neopustil ani v dějáku, který mě docela baví… Táňa se tvářila jaksi divně a Katka se na mě dokonce jednou usmála (když jsem nedopatřením v chemii rozbila jakousi baňku). Myslím, že naše rozepře jsou snad za vodou. Vraťme se k tématu TÁŇA.
Jelikož je většina mých problémů (kromě prudící matky a pár školních předmětů neslučitelných s mými mozkovými pochody) za mnou, mohla jsem se opět začít věnovat této neodkladné záležitosti. Táňa se dnes tvářila jaksi vadně. Dokonce ani moc nemluvila o šminkách a podobných blbostech, což mě o to víc mátlo. Že by v tom měl prsty ten záhadný Riky?!
Dokonce po mě ani nechtěla, abych s ní šla ze školy… A co bylo ještě zajímavější, nešla ani s Lukášem. Poslední dobou spolu vůbec tak nějak nikam nechodí. A největší pecka byla to, že nešla ani na kosmetiku!
S Liz jsme se dohodly, že ji budem sledovat… A co se nestalo? Když se o tom dozvěděla Katka od Liz, skousla i to s tím jejím bráchou a šla s náma. Sledovačku si prostě nemohla odpustit!

Bohužel, Táňa asi pojala nějaké podezření, páč se pořád ohlížela…. Nakonec jsme toho musely nechat, protože asi zahlédla Liz. Doufám, že si myslí, že to byl jen přelud jejího (chorého) mozku. Příště musíme být opatrnější….

19. září (Sobota)
O-ouuu! Mamka mě dnes nechala vařit. Ale to neměla dělat… Nějakým divným způsobem se mi povedlo zapálit takovou tu rukavici, s kterou chytáte horké hrnce. Nejhorší na tom je, že to byla mamčina úplně nejoblíbenější s kytičkama (dostala ji od taťky k loňským narozeninám). Jestli se to dozví, nepustí mě ven.

O-ouuu! Mamka se o tom dozvěděla. Chvíli se nevěřícně dívala na tu vypálenou díru, pak se podívala na mě a pak jen řekla, že jí z kapesného seženu novou k letošním narozeninám… Nakonec ještě dodala, že už mě vařit nenechá, nebo podpálím dům a vyhodila rukavici do koše. Čekala jsem teda horší průběh…. Dala mi jen za úkol udělat salát, prý u toho alespoň nic nezapálím a pak mě pustila ven pod podmínkou, že musím být o šesti doma a umýt zem v celém domě.

20. září (Neděle)
Když kočka není doma, myši mají pré… A to doslova. Mamka není doma, takže taťka řekl, ať si já a brácha děláme co chceme, jenom ať u toho nenaděláme moc nepořádku. Takže to bylo jasné… Hurá za holkama!
Zašla jsem za Liz. Byla tam shodou náhod i Katka. Když mě zahlédla, začala hrát uraženou, ale pak se na mě s úsměvem podívala a pozdravila mě naším supertajným pozdravem.
"Tak jo holky, je to jasné, když už nejsou v partě rozepře, můžeme se vrhnout na Táňu." Spustila Liz. (Škoda, že by to nešlo uskutečnit doslovně.)
"Jasně, půjde ke dnu jak Titanic." Začala se smát Katka.
"Tak co máte za plán? Navrhuju, abychom zjistily jak je na tom s Lukášem. Jestli se s ním rozejde, tak jde celý plán do pr…" Konstatovala jsem a podívala se na holky.
"Jo, tak v tom je mírný zádrhel…" Suše řekla Liz.
"Menší?! Ti dva jsou poslední dobou jak oheň a led. Jakmile se k sobě přiblíží, nedělá to dobrotu… Chodí spolu vůbec ještě?" Zauvažovala Katka.
"Určitě ano. Kdyby se rozešli, byla by to větší pohroma než bankrot na burze… Zapomělas snad na ty jejich třídní scény?!"
"Holky musíme je znovu sblížit, ale zároveň musíme zjistit, jak se to má s tím jejím Rikym…." Hořce polkla Katka (Nemohla jsem uvěřit, že to řekla, něco tam nemožného! Teď už mě vážně nic nepřekvapí…)
"Holky asi jsem vám to měla říct, ale viděla jsem ho jít do nějakého činžáku…. Je to tak dva týdny zpátky… Možná bysme to měli nějak očekovat…" Vzpomněla jsem si na onen den, kdy jsem šla ze školy a sledovala onoho záhadného kluka.
"Tos nemohla říct dřív?!" Nevěřícně se zeptala Liz a obě holky na mě vykulily oči.
"No co, měli jsme jiné starosti! Navíc je to dosti nepodstatné… Třeba šel jen za nějakým kámošem. Navíc ani nevíme, jak se jmenuje… Patrik, Richard…?! Kdo ví?"
"Hele, já mám nápad. Já mám psa a i Katka má doma psa. Můžeme chodit hlídkovat pod záminkou venčení našich čtyřnohých miláčků (jako bysme měli i jiné miláčky…).
"Dohodnuto, to by šlo! Hele holky já musím jít, mamka chtěla abych jí dnes pomohla umývat okna…. Tak se mějte." Vyhrkla ze sebe Katka a byla ta tam.
"Jo, tak já už taky jdu, než se mamka vrátí domů." Rozloučila jsem se s Liz a pádila jsem…

A příštím týdnem, jakoby naše stíhání začalo nanovo…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Shejvi. Shejvi. | Web | 28. července 2011 v 13:18 | Reagovat

hezky napsané! :)

2 Sai Sai | Web | 28. července 2011 v 17:31 | Reagovat

Jo jo, dobré. Stará dobrá Kikina, slavnostně se na blogu něco pohnulo. :) Něco fajnovýho, něco z vlastní tvorby, z čehož mám radost. :)
Ke kapitole: no, je opravdu dost kraťoulinká, ale taková fajn, dobře napsaná, pravopisné chyby jsou tam jenom minimálně (palec nahoru!), akorát mě trošku nesedí ta návaznost s minulou kapitolou. Tam jí přece bratr prohledal pokoj z neznámého důvodu, ona řekla, že to tak nenechá, že jej příští den vyzpovídá, ale tady o tom z nějakého neznámého důvodu ani nepadla zmínka, no. :D Jestli je to záměrně, pak OK, ale moc se mi to nepoznává. :D
Jinak paráda, dobrá práce. :) Těším se na další kousek.

3 Delthrien Delthrien | Web | 28. července 2011 v 20:14 | Reagovat

[2]: Jo dobrej postřeh :-D Neboj to se rozvine v další kapitole, je to už rozepsané xD

4 Selené Selené | Web | 7. března 2012 v 12:56 | Reagovat

juuuuuuu další kapitolku prosim:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama